Naturalny do borowek - Ziemovit

Przejdź do treści
NATURALNY NAWÓZ
do borówek

Poprawia strukturę gleby

Wspomaga rozwój korzystnych mikroorganizmów w glebie

Krzewy zawiązują więcej owoców

Podnosi zdolność zatrzymywania wody w podłożu
OPIS
Naturalny Nawóz do borówek jest nawozem produkowanym z wyselekcjonowanych frakcji roślin motylkowych oraz zmielonej wełny owczej. Ten unikalny skład pozwala na dostarczenie krzewom borówki potrzebnych składników pokarmowych w łatwo przyswajalnej formie. W trakcie rozkładu nawozu w glebie, składniki pokarmowe uwalniane są stopniowo, co zapewnia ich optymalne wykorzystanie przez rośliny i zapobiega ich wymywaniu. Dodatkowym atutem regularnego stosowania tego nawozu jest poprawa struktury gleby i zwiększenie jej pojemności wodnej, co przy występujących anomaliach pogodowych zabezpiecza krzewy przed wysychaniem. Zawarte w nim kwasy humusowe zwiększają zdolność krzewów do pobierania składników pokarmowych z gleby. Nawóz ten sprzyja rozwojowi pożytecznych mikroorganizmów w glebie zwiększających jej żyzność i zwiększających odporność roślin na choroby. Jest bezpieczny dla uprawianych roślin, ludzi i zwierząt.

Dostępne opakowania: 1kg
OKRES STOSOWANIA
ZASTOSOWANIE
Borówki

Sposób stosowania:

  • Przed sadzeniem krzewów nawóz można wymieszać z glebą do głębokości 20-25 cm w dawce 3-4 kg na 10 m2. Można również stosować pod korzeń mieszając z ziemią do zaprawiania dołka przy sadzeniu w dawce 10 dkg po krzew.
  • Pod krzewy rosnące nawóz rozsypać wczesną wiosną wokół krzewów w dawce 15 dkg pod roślinę.
  • Korzystne jest powtórzenie nawożenia po dwóch miesiącach od pierwszego stosowania. Nawóz można stosować w całym okresie wegetacji.
DAWKOWANIE
Krzewy borówki 15 dkg pod krzew lub 1 kg na 4 m2
SKŁAD
NPK, Ca, Mg, mikroelementy

Substancja organiczne nie mniej niż 89%

ZIEMOVIT Naturalny Nawóz do borówek zawiera 50% zmielonej wełny owczej oraz 50% wyselekcjonowanych frakcji roślin motylkowych
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.
Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie.
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa.
Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.
Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie.
Wróć do spisu treści